Kalendarz dni płodnych

Kalendarz dni płodnych, zwany również kalendarzykiem małżeńskim oraz kalendarzykiem intymnym, pozwala określić w przybliżeniu w które z dni cyklu miesiączkowego, przypadają dni płodne.

Kalendarzyk możesz prowadzić samodzielnie – obliczenia nie są skomplikowane. Dla wygody jednak, warto skorzystać z kalkulatora, który dokona wszelkich obliczeń za Ciebie.

Przykładowy kalkulator prezentujący kalendarzyk dni płodnych, wygląda następująco:

Kalendarzyk małżeński

Do obliczeń wymagane jest podanie jedynie:

  • daty kiedy rozpoczął się Twój ostatni cykl (dzień, w którym rozpoczęło się krwawienie),
  • średnia długość Twojego cyklu.

Przykład widoczny powyżej prezentuje kalendarzyk małżeński dla dnia rozpoczęcia cyklu 05.04.2011 oraz średniej długości cyklu równej 28 dni.

Niektóre z kalkulatorów obliczają również teoretyczny termin narodzin dziecka poczętego w wyznaczonych dniach płodnych, a także tworzą wykres dni płodnych, który bardziej szczegółowo obrazuje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę w danym dniu.

Prawdopodobienstwo zajścia w ciążę

Warto jeszcze wspomnieć, że obliczona owulacja i dni płodne powiązane są ścisłą zależnością tzn. możliwość zajścia w ciążę przed owulacją wynika tego, że plemniki żyją w ciele kobiety ponad 72 godziny. Możliwość zajścia w ciąże po wyliczonym terminie owulacji wynika z możliwości przesunięcia (opóźnienia) faktycznego terminu owulacji nawet o kilka dni.

2 komentarzy

  1. energy pisze:

    Najlepsze są i tak testery płodności. Małe mini mikroskopy i nie trzeba się bawić w liczenie, i zamarwianie czy jest sie w ciąży

  2. ag_1408 pisze:

    Ja właśnie stosuję taki mikroskop. Mam afrodytę. Do tego prezerwatywy, więc metoda FAM :) i jestem zadowolona ze skuteczności :)

Dodaj komentarz

Musisz zalogowany aby opublikować komentarz.